برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) و سلامتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و شادی روح شهدا
صـــــــــلــــــــوات

شعری که آیت الله بهجت (ره) زیر لب زمزمه میکردند :

این همه لاف زن و مدعیِ اهل ظهور
پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
سالها منتظرِ سیصد و اندی مرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
وقتی آمد خبر رفتن مارا بدهید
به گمانم که بنا نیست کنارش باشیم ...

حجت الاسلام ماندگاری:
به مقام معظم رهبری گفتم
فلسفه چفیه شما چیست؟
فرمودند: دوستان اگر می دانستند که
دشمن چگونه آماده شده است
برای زمین زدن نظام واسلام،
هیچگاه حالت رزم را از
خودشان دور نمی کردند!
ضمن خوش آمد به شما بازدید کننده محترم شما چند صلوات برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) میفرستید؟

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

اسلام و سیره اهل بیت در پرتوی ولایت فقیه

***

بصیرت چلیچه

***
اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست‌‌جمهوری


وزارت کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در اجرای ماده 60 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسامی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تایید شورای  محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می‌شود:

اسامی این 8 نفر به شرح ذیل است:
 
1- "سعید جلیلی "
 
2- "
غلامعلی حداد عادل"
 
3- "محسن رضایی"
 
4- "حسن روحانی"
 
5- "محمدرضا عارف"
 
6- "محمدباقر قالیباف"
 
7- "محمد غرضی"
 
8- "علی اکبر ولایتی"

آیت الله رفسنجانی : توان لازم برای ریاست جمهوری را ندارم


حسین شریعتمداری درستون یادداشت روز(سه شنبه) روزنامه کیهان مقاله ای با عنوان «شکایت آیت‌الله !»منتشر کرد:

«شرایط سنی من به گونه‌ای است که توان لازم برای مسئولیت سنگین ریاست جمهوری و اداره امور اجرایی کشور را ندارم و معتقدم رئیس جمهور شدنم خلاف شرع و به زیان نظام خواهد بود».

این دیدگاه و نظر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، چند ماه قبل و در حالی ابراز شده بود که علاوه بر اصرار اصحاب وطن‌فروش فتنه 88، برخی از مقامات و مراکز آمریکایی و اروپایی نیز ایشان را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تشویق و ترغیب می‌کردند. 
ادامه مطلب
شورای نگهبان موظف است از ورود ناخالصی‌ها به اركان نظام جلوگیری كند


رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: این نهاد(شورای نگهبان) براساس قانون، موظف است از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نظام، جلوگیری کند و اگر شورای نگهبان این وظیفه را برعهده نداشت، یقینا نظام دچار مشکلات فراوان می‌شد، البته ممکن است در این روند اشتباهی هم رخ دهد، اما نباید با تبلیغات سیاسی، کلیت این نهاد عظیم و وظیفه قانونی آن را در تعیین صلاحیت‌ها زیر سوال برد.رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در فرمایشاتشان خصوصا در آستانه برگزاری انتخابات، بارها برجایگاه والای شورای نگهبان در حراست از ارزشهای نظام اسلامی و همچنین تفسیر قوانین تاكید فرموده‌اند.

در آستانه اعلام اسامی كاندیداهای تایید صلاحیت‌شده ریاست جمهوری یازدهم از سوی این شورا به بازخوانی بخش كوتاهی از بیانات مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه و اهمیت شورای نگهبان پرداخته‌ایم.
ادامه مطلب
نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در صورت عدم احراز صلاحیت چه کار می‌کنند؟


با نزدیک شدن به زمان اعلام اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان، به مرور مصاحبه‌های کاندیداهای ثبت نام کننده در انتخابات ریاست جمهوری در خصوص "عدم احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان"می پردازیم.


ادامه مطلب
رد صلاحیت شوم از مسیر قانون پیگیری می کنم
 

به نقل از خبرگزاری جنبش عدم تعهد، اسفندیار رحیم مشایی عصر دیروز دوشنبه در دیدار با شماری از بانوان فرهیخته استان های تهران و قم ، در بخشی از سخنان خود، در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر اینکه اگر فردا رد صلاحیت شوید، چه کار خواهید کرد گفت: ما از مسیر قانون حقمان را پیگیری خواهیم کرد.

مشاور رئیس جمهور افزود: ما برای خودمان یک صلاحیت کامل و کافی قائل هستیم ، که اگر اینگونه نبود ، اصلاً در انتخابات حضور پیدا نمی کردیم.

مشایی همچنین اظهار داشت: من روز ثبت نام ، قبل و بعد از آن هم گفتم، اگر صلاحیت بنده احراز نشود، از مسیر قانون حق خود را پیگیری خواهیم کرد و این به معنای شلوغ کاری نسیت، چراکه معتقد هستیم با شلوغ کردن مملکت، اتفاقی نخواهد افتاد.

رئیس دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد تاکید کرد: مملکتی که ولی فقیه دارد، ظلم را برنمی تابد و ما از این مسیر، حقمان را خواهیم گرفت.

دلایل قانونی ردصلاحیت رفسنجانی


سیروس محمودیان، کارشناس مسائل سیاسی امروز دوشنبه 30/02/92 طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت: در ابتدا باید تاکید کرد به گفته شورای نگهبان و به زعم اندیشمندان و اساتید حقوق،‌ ردصلاحیت اشخاص در انتخابات ریاست جمهوری به معنای عدم صلاحیت و اساسا عدم شایستگی آنها در سایر حوزه‌ها نیست.


بدیهی است با نزدیک شدن به روز‌های پایانی اعلام نظر شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت کاندیدا‌ها، مساله تایید صلاحیت اکبر هاشمی به استناد دلایل بسیار روشنی، بعید و ناممکن به نظر می‌رسد. توقع انقلابی از شورای نگهبان آن است که بدون توجه به فشارهای وارده یا تهدیدات صورت گرفته، صلاحیت افراد را تنها بر اساس مر قانون، بررسی و در این رابطه به تکلیف قانونی خویش عمل کند. اجرای دقیق اصول قانون اساسی و تامین مصلحت نظام اسلامی بنیادی‌ترین وظیفه‌ای است که این شورا برعهده دارد. واضح است این شورا نمی‌تواند فقط بر اساس سوابق یا توانایی‌های‌ گذشته اشخاص صلاحیت فردی آنها را برای دوره کنونی ریاست جمهوری احراز کند.

بر اساس اصل‏ یکصد و پانزدهم قانون اساسی، رئیس‌جمهور باید از میان‏ رجال‏ مذهبی‏ و سیاسی‏ که‏ واجد شرایط زیر باشند، انتخاب‏ شود:
ادامه مطلب
وظایف مردم در انتخابات چیست؟

به نقل از شبستان، همواره در بحث از اخلاق انتخاباتی برای همه طرفین درگیر وظایفی وجود دارد. برای داوطلبین، رهبری، کلیدی ترین راهبردها را همواره متذکر شده اند. به گفته ایشان کسانى هم که وارد عرصه‌ى انتخابات می‌شوند، باید یک تقیداتى، تعهداتى داشته باشند. این، خطاب به همه‌ى کسانى است که به عنوان نامزد وارد عرصه‌ى انتخابات می‌شوند، و خطاب به همه‌ى مردم است. مردم عزیزمان در سراسر کشور این رفتارها را در نامزدهاى انتخابات دنبال کنند، دقت کنند. نامزد انتخابات باید با قصد خدمت وارد شود. اگر با قصد قدرت‌طلبى و جمع‌کردن پول و مسائل گوناگون و انگیزه‌هاى ناسالم دیگر وارد شود، به کشور خدمت نمی‌کند. نامزد انتخابات باید با انگیزه‌ى خدمت وارد شود؛ این را باید تشخیص داد، باید فهمید، باید حدس زد. دلسوزى دولت‌ها، بزرگترین موهبت براى ملت‌هاست. یک دولت دلسوز و علاقه مند و خدمتگزار، بسیار باارزش است؛ دولتى که اجزا و رئیس محترم آن، به منافع شخصى خودشان فکر نمى کنند و کار را براى خدا و به نفع ملت انجام مى دهند. اما در این یادداشت بر این موضوع تاکید داریم که علاوه بر مسولین و داوطلبین، انتخابات وظایف خاصی را متوجه مردم نیز می کند که عبارتند از:
ادامه مطلب
5 محور بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری فیلمی با عنوان «5 محور بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری» را منتشر کرد.


برای دانلود كلیپ اینجا كلب نماید

3 نتیجه راهبردی دستگیری شبکه اطلاعاتی کوروش احمدی در ایران


به نقل از ایران هسته ای- اعدام دو جاسوس مرتبط با سرویس های اطلاعاتی موساد و سیا در ایران از دید برخی کارشناسان نشان دهنده آن است که عمر عملیات جمع آوری اطلاعات از ایران به روش سنتی در حال به سر آمدن است.

دو جاسوس مرتبط با موساد و سیا صبح روز یکشنبه در ایران به دار مجازات آویخته شدند.

وزارت اطلاعات غروب روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این دو جاسوس در حال جمع آوری اطلاعات از مراکز حساس در ایران و ارسال آن به خارج از کشور بوده اند اما در میانه راه در تور اطلاعاتی نیروهای امنیتی ایران گرفتار شده و از مقطعی به بعد عملا چیزی جز اطلاعات نادرست منتقل نکرده اند.

هنوز هیچ واکنشی از جانب صهیونیست ها به این خبر منتشر نشده، اما برخی کارشناسان حدس می زنند ضربه خوردن این کیس احتمالا چند نتیجه مهم در حوزه تقابل اطلاعاتی ایران و اسراییل خواهد داشت.
ادامه مطلب
هنوز نمی‌دانیم "نامه محرمانه" چگونه منتشر شد

"روح‌الله هدایتی" قائم‌مقام امور استانی ستاد انتخاباتی "اسفندیار رحیم‌مشایی" در مراسمی که ظهر امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با بیان اینکه در انتخابات برای انجام وظیفه شرکت کردیم، اظهار داشت: از سال 84 از احمدی‌نژاد حمایت کرده‌ام که به این موضوع افتخار می‌کنم و بابت رأی‌های غیر احمدی‌نژادی‌ام تأسف می‌خورم. امروز رأیم مشایی است.

وی در پاسخ به سؤال دانشجویی مبنی بر اینکه رئیس جمهور نباید نظریه‌پرداز باشد، گفت: احمدی‌نژاد در روزی که مشایی در وزارت کشور برای ثبت نام حضور یافت مرخصی گرفته بود و بارها تاکید کرد که به عنوان شخص احمدی‌نژاد آمده است و حمایت ایشان حمایت گفتمانی است و برای ادامه راه گفتمان، مشایی را معرفی کرد.

قائم‌مقام امور استانی ستاد انتخاباتی مشایی در ادامه با طرح این سؤال که افراد در عرصه انتخابات چه مشکلی با احمدی‌نژاد دارند و چرا کارهایی انجام می‌دهند که احمدی‌نژاد در صحنه نباشد، اظهار داشت: احمدی‌نژاد ورای این جریان‌های سیاسی به عرصه آمده است، اما تمام تلاش‌ها بر این است که احمدی‌نژاد موفق نباشد.
ادامه مطلب

تعداد کل صفحات: 6


پایگاه سربازان گمنام امام زمان(عج)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic